O autorze bloga

Cześć! Witam Cię na moim blogu. Pewnie znalazłeś się tutaj przypadkiem, ale nie rezygnuj z czytania dodawanych przeze mnie postów. Warto poświecić im odrobinę czasu, ponieważ z pewnością pomogą Ci zmienić swoje życie, a już na pewno wygląd i samopoczucie.

Zacznijmy jednak od początku. Najprawdopodobniej się nie znamy, dlatego powiem Ci coś o sobie. Mam na imię Kamil i jestem trenerem personalnym. Na co dzień zajmuję się dobrym wyglądem i kondycją własnego ciała, ale również pomagam w realizowaniu wyznaczonych celów innym.

Tak właśnie wygląda moja praca, ale przenoszę ją również na teren życia prywatnego, bo w wolnym czasie spełniam się jako aktywny bloger. Zawodowe uprawianie sportu oraz zdobyta wiedza teoretyczna sprawiają, że często jestem proszony o poprowadzenie krótkiego kursu dla uczniów szkół, którzy nie zdają sobie sprawy ze zbawiennych korzyści wynikających z uprawiania sportu. Tak więc dzielę się z innymi swoim doświadczeniem i teorią nie tylko w pracy ale również w czasie wolnym w ramach różnorodnych akcji informacyjnej.

Oczywiście, praca to praca. Jest dla mnie ważna, ponieważ dzięki niej mogę normalnie żyć, ale poza tym jest również zajęciem, w którym w pełni się realizuję. Przyzwyczaiłem się już do tego, że siłownia to mój drugi dom, a ludzie z jakimi współpracuję pełnią funkcję rodziny, albo co najmniej poszerzającej się grupy dobrych znajomych i przyjaciół.

Nie od razu jednak wiedziałem co chcę robić w życiu. Swojej drogi szukałem przez wiele lat. Ze sportem związany byłem właściwie od dziecka, ale jakoś nie miałem pomysłu na siebie i swoją przyszłość. Na początku chętnie grałem z kolegami w piłkę, później uczęszczałem do szkoły sportowej. Nie byłem jednak pewny, czy na pewno chcę związać swoje życie zawodowe właśnie ze sportem.

W  końcu podjąłem decyzję o studiach na Akademii Wychowania Fizycznego, ale co do słuszności wyboru nadal nie byłem przekonany. Teraz, patrząc z perspektywy czasu, nie żałuję swojej decyzji, a nawet uważam ją za najlepszą możliwych.

Studia to czas kiedy tak właściwie odnalazłem drogę, jaką chciałbym podążać. Podjąłem pierwsze próby samodzielnego doboru programu ćwiczeń oraz diety dla znajomych aż w końcu zacząłem się tym zajmować na poważnie. Nowe możliwości zawodowe sprawiły, że jeszcze w czasie studiów rozpocząłem pracę w siłowni jako trener personalny i tak zostało do tej pory.

Niektórzy z Was powiedzą pewnie, że regularne chodzenie na siłownię i ćwiczenia to zajęcie wyłącznie dla osób, które posiadają dużo wolnego czasu i zwracają uwagę tylko na swój wygląd. Mowa o tak zwanych pakerach, czy koksach, którzy spędzają na siłowni kilka godzin dziennie i wydaje się, że nic poza tym nie robią. Takie są niestety stereotypy, ale jest w nich sporo fałszu. Ćwiczenia przyczyniają się przecież nie tylko do lepszego wyglądu, ale również do polepszenia stanu zdrowia, dlatego pora porzucić głupie myślenie i wziąć się za ciężką pracę nad swoim ciałem.

Początki jednak nie należą do najłatwiejszych. Trudno bowiem zacząć, jeśli nie wiemy jak się do tego zabrać. Szukanie gotowych planów ćwiczeń w Internecie jest popularnym, ale nie zawsze dobrym rozwiązaniem, bo poziom ich trudności najczęściej nie jest dostosowany do naszych możliwości. Wtedy okazuje się, że albo zrezygnujemy po pierwszych dniach, albo za bardzo obciążymy swój organizm. Nie warto rzucać się od razu na głęboką wodę, a plan najlepiej ułożyć indywidualnie, aby był jak najlepiej dopasowany do naszych możliwości i potrzeb.

Jako trener personalny służę swoją pomocą w doborze odpowiedniego programu, towarzyszę swoim  klientom podczas ćwiczeń, pokazuję w jaki sposób powinni je prawidłowo wykonywać, jak powinni się rozgrzewać i rozciągać, odpowiadam też na wszystkie pytania związane z aktywnością fizyczną. Słowem — jestem przy nich w najtrudniejszych początkach, wskazuję drogę, którą powinni podążać, a w razie potrzeby, motywuję do działania.

Niewątpliwie, aktywne życie wymaga od nas wysiłku, poświęcenia i ciężkiej pracy, ale wszystko robimy z myślą o zdrowiu, które w życiu jest najważniejsze. Jeśli więc chcesz zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe i zastany tryb życia, przeczytaj koniecznie moje posty, z których dowiesz się jak rozpocząć pracę nad swoim ciałem.

Oczywiście, nie obiecam Ci, że w tydzień schudniesz 20 kg, a Twoje mięśnie w tym czasie zwiększą się kilkakrotnie. Mogę Ci jednak obiecać, ze stosując się do moich wskazówek wypracujesz w sobie wystarczająco dużo silnej woli i chęci do wysiłku fizycznego, tak że z czasem zaczniesz zauważać również zadowalające zmiany. Tak właśnie może wyglądać początek Twojego nowego życia — aktywnego i zdrowego.