Praca na wysokości bezpieczna ze stabilnymi rusztowaniami

0
10963

Dobrze wiemy, jak ważna jest ostrożność, jeśli pracujemy na wysokości. W powietrzu nie mamy przecież pewnego gruntu pod nogami, dlatego niewielkie potknięcie, lekki zawrót głowy lub zwyczajna nieuwaga mogą przyczynić się do niebezpiecznego upadku. Mówi się, że koty zawsze lądują na cztery łapy i nie zaszkodzi im upadek z wysokości. Ale ludzie nie są kotami, nie mają również skrzydeł umożliwiających latanie i dlatego upadek z wysokości zazwyczaj kończy się urazami ciała a nawet śmiercią. Oczywiście wszystko zależy od tego na jaki grunt spadniemy i z jak wielkiej odległości, ale nie zmienia to jednak faktu, że pracując ponad ziemią powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Okazuje się jednak, że dobry grunt pod nogami można mieć nawet w powietrzu, jeśli zdecydujemy się na zamontowanie solidnego rusztowania z certyfikatem i atestem. Jest to opcja niezwykle wygodna szczególnie w miejscach, gdzie zwykła drabina nie wystarczy, ponieważ jest za wysoko. Na przykład w wysokich kościołach, halach czy innych budynkach o dużych rozmiarach.

Ale rusztowanie przydaje się nie tylko wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Na przykład przy budowie i elewacji domu, myciu okien w przeszklonych i wysokich biurowcach czy przy montowaniu wielkich bilboardów reklamowych.