Ładowarka do laptopa czasami ulega awarii.

0
2934

Ładowarki do laptopów, zawsze sprzedawane są razem z komputerami. W założeniu mają wystarczyć na całe życie komputera i tak bardzo często jest, jednak nie zawsze. Nie jest to generalna zasada, co więcej, można powiedzieć, że często zdarzają się od niej wyjątki. Zdarza się, bowiem, że ładowarka ulega awarii. Co zrobić w tej sytuacji?

Jeśli ładowarka naszego komputera nagle przestała działać, nie można liczyć na to, ze sytuacja się zmieni. Komputer będzie pracował do chwili wyładowania baterii, dlatego rozsądnym wyjściem jest po prostu jego wyłączenie. Ładowarka, która nie ładuje komputera Najprawdopodobniej uległa trwałemu uszkodzeniu i nie jest do naprawy, niekiedy jednak uszkodzeniu ulega sam kabel. Jeśli ładowarka nie działa, to właśnie od kabla należy zacząć oględziny ładowarki. Pęknięty, przerwany kwalifikuje się do naprawy lub wymiany, ale daje nadzieję, że sama ładowarka jest dobra. Jeśli kable są dobre, nie ma innego wyjścia – konieczna jest wymiana ładowarki. Jeśli mamy taką możliwość, warto się o tym przekonać, podłączając do komputera inną ładowarkę. Jeśli bateria zacznie być ładowana – odpowiedź jest oczywista. Nasza ładowarka uległa uszkodzeniu.

akumulator-elektronarzędzia

Podobnie jak baterie, ładowarki do laptopów mogą występować w wersjach oryginał i zamiennik. Oryginalne to ładowarki firmowane znakiem producenta, zamienniki to ładowarki o tych samych parametrach, ale produkowane przez inne firmy. Oczywiście wskazany jest wybór produktu oryginalnego nie jest to jednak generalna zasada. Bez względu na to, jakiego rodzaju ładowarkę chcemy kupić, warto wybrać się na zakupy ze starą. Sprzedawca w sklepie lub serwisie będzie mógł sprawdzić, jaka końcówka ładowarki jest konieczna, nie jest, bowiem tajemnicą, iż nawet takie same komputery, z różnych lat produkcji, mogą posiadać inne wejścia do ładowania.

Jeśli wymieniliśmy ładowarkę, wato zastanowić się, czy nie uległa awarii z naszej winy. Ciągłe ładowanie laptopa, przechowywanie ładowarki w złych warunkach to tylko dwa z wielu powodów, które mogą przyczynić się do uszkodzenia ładowarki. Warto o tym pamiętać i nowej ładowarki używać już nieco rozsądniej. Wydatek na nową ładowarkę nierzadko jest koniecznością. Trzeba o tym wiedzieć i w razie konieczności zdecydować się na taki zakup.