Bezbolesne leczenie zębów

0
3909

Zazwyczaj nie lubimy chodzić do dentysty, bo taka wizyta nie wiąże się z niczym przyjemnym. Możemy jedynie pocieszać się efektem końcowym, czyli pięknym zdrowym uśmiechem. Zanim jednak będziemy go posiadali, musimy znieść trochę bólu i nieprzyjemnego „grzebania” w jamie ustnej.
Właśnie takie mamy wyobrażenie o leczeniu zębów. Nie możemy jednak zaniedbać swojego uśmiechu. Musimy o niego dbać, dlatego też długo zwlekamy, ale ostatecznie jakoś zmuszamy się do wizyty w gabinecie stomatologicznym. Tam, ku naszemu zaskoczeniu, okazuje się, że możliwe jest bezbolesne leczenie zębów. I w chwili refleksji przychodzi czas, w którym stwierdzamy, że niepotrzebnie odwlekaliśmy w nieskończoność taką wizytę.
Nowe metody farmakologiczne sprawiają, że po podaniu znieczulenia miejscowego nie odczuwamy żadnego bólu. Dzięki sedacji stomatologicznej nie boimy się niczego, jesteśmy odprężeni i zrelaksowani, przez co stomatolog może bez obaw wykonywać swoją pracę. Borowanie czy leczenie kanałowe również jest dla nas całkowicie bezbolesne. Oprócz znieczulenia możemy skorzystać także z gazu rozweselającego, który pomoże nam zapomnieć, że znajdujemy się w gabinecie stomatologicznym.
Ale leczenie to nie wszystko. Czasem zdarzają się przecież sytuacje, że ząb nie nadaje się już do uratowania i trzeba go usunąć. Nie oznacza to jednak, że zostaniemy do końca życia z nieestetyczną luką w zębach. W takiej sytuacji możemy się zdecydować na zastąpienie brakującego zęba implantem i nałożoną na niego koroną. Nikt nie zauważy różnicy, a my będziemy mogli uśmiechać się na nowo.
Ze względu na wysoką cenę, implant są rzadko stosowane u pacjentów. Nie każdy może sobie pozwolić na takim wydatek. Ale nawet jeśli nas nie stać, zawsze istnieje jakaś alternatywa. W ofercie stomatologicznej znajduje się również tańsze leczenie protetyczne, czyli uzupełnianie brakujących zębów i fragmentów tkanek za pomocą różnych technik, np. mostów protetycznych, które budowane są na sąsiednich, zdrowych zębach. Dzięki temu możemy wypełnić lukę pomiędzy nimi, przez co zlikwidujemy istniejący ubytek.
Okazuje się, że leczenie u stomatologa nie jest takie straszne jak nam się wydaje. Owszem, kiedyś tak było, ale w dzisiejszych czasach nie musimy się jednak obawiać dentysty. W jego gabinecie może być przecież przyjemnie a przede wszystkim bezboleśnie.

Więcej tu: http://ealbeni.com/stomatolog-dzieciecy-dentysta-dzieci/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKupno samochodu
Następny artykułKasetony reklamowe