Tanie noclegi w Krakowie, Łodzi – gdzie i jak szukać?

0
3009

Niewątpliwie, Kraków pod wieloma względami jest miastem atrakcyjnym dla osób przyjezdnych. Jedni przybywają tu, aby zostać na stałe, natomiast inni planują swój pobyt na krótki czas, na przykład w okresie wakacyjnym, kiedy od rana do wieczora można zwiedzać zabytki i ciekawe miejsca.

Druga grupa osób jest ogromna, ale również bardzo zróżnicowana pod względem statusu majątkowego. Jedni wydają na wakacyjne wydatki fortunę, a inni planują je na tyle rozsądnie i oszczędnie, że wydaje nam się to wręcz nieprawdopodobne. Oczywiście, zamożność decyduje o tym, w jakich restauracjach jemy, jak się ubieramy i gdzie śpimy. Ale wcale nie oznacza to, że człowiek bogaty śpi zawsze w najdroższych hotelach, a ktoś, kto całe życie musi oszczędzać wybiera najtańsze hostele.

Zgadza się — różnica pomiędzy najlepszym hotelem a najgorszym hotelem jest ogromna, ale przy wyborze noclegu w Krakowie możemy wybrać możliwość pośrednią, a mianowicie — hostel o podwyższonym standardzie.

Być może ktoś się teraz zdziwi, ale wbrew pozorom taki hostelowy pokój może być całkiem przystępny. Nie zabraknie w nim telewizora, dostępu do Internetu, a czasem nawet indywidualnej toalety. Oczywiście, kiedyś hostel składał się z ogromnych pokoi, w których mieszkali zupełnie obcy sobie ludzie. W takich warunkach trzeba było pilnować swoich cennych rzeczy jak oka w głowie, ale teraz wszystko się zmieniło, ponieważ pokoje są mniejsze i lepiej wyposażone. Nie zmienia się natomiast cena, która nadal pozostaje atrakcyjna w stosunku do cen za pokój hotelowy.

Jeśli więc dobrze poszukamy, jesteśmy w stanie znaleźć nocleg o połowę tańszy w zupełnie przystępnej i atrakcyjnej cenie, a w dodatku w doskonałej lokalizacji. Większość hosteli w Krakowie zlokalizowanych jest właściwie w jego ścisłym centrum, dlatego oszczędności będą podwójne, ponieważ odpadną również koszty za bilety autobusowe lub tramwajowe.
Wszystkie osoby, które nie lubią przepłacać i są w stanie zadowolić się przeciętnymi warunkami mieszkaniowymi, na pewno powinny rozważyć możliwość wynajęcia miejsca w hostelu na cały swój pobyt w Krakowie. Atrakcyjne propozycje takich punktów znajdziemy w Internecie, gdzie możemy nawet oglądnąć zdjęcia, a dzięki temu zobaczymy, że wcale nie jest tam tak brzydko i źle jak mogłoby się wydawać.